Milan Hořínek

Narodil se v roce 1964. V průběhu studia na Pražské psychoterapeutické fakultě se začal zabývat vlivem traumat a významných stresových situací na fyzické potíže - nemoci.

Ve své praxi uplatňuje poznatky biopsychosomatických principů onemocnění. Přednáškovou a publikační činnost orientuje na prevenci, psychohygienu a rozšíření znalostí o možnostech samoléčby. Spoluprací s lékaři propojuje alternativní postupy se zkušenostmi klasické medicíny.

Ve své činnosti vychází zejména z následujících metod: antistresové programy ve spoluráci s HeartMath Institutem v Kalifornii a využití technologií emWave pro měření stavu ANS, pojetí práce s traumatem podle prof. Franze Rupperta a prof. Wilhelma Steinmüllera, průběh a odstranění nemocí: Germánská nová medicína Dr. Dirka Hammera a Meta-Medicína Richarda Flooka, podpůrné prostředky: prostředky Ájurvédy - Dr. David Frej, technologie DiaDens - elektroneurostimulace DENAS Jekatěrinburg. Individuální práce: Voice Dialogue Artho Witteman, techniky emoční svobody, hlubinně dynamické přístupy a další.

Copyright © 2024 ADVANA - mezinárodní centrum vzdělávání v přírodní medicíně. Všechna práva vyhrazena.