Dr. Vikram Chauhan

Dr. Vikram Chaunan vystudoval ájurvédskou univerzitu Dayanand Ayurvedic College v Jalandharu, Punjab. Následně získal titul v oblasti farmakologie a byline terapie. Titul přírodního lékaře a diploma v józe získal tříletým studiem na Gandhian institute of Natural sciences v Chandigarhu.

V současné době vlastní ájurvédskou kliniku a centrum detoxikace. Externě spolupracoval s ájurvédskými společnostmi vyrábějícími bylinné přípravky. Vlastní firmu vyrábějící ájurvédské produkty exportované do různých zemí světa. Věnuje se též charitativní činnosti a poskytuje zdarma konzultace v chudinských částech Indie. Píše články např. do Singapore's leading newspaper "Today".

Pro velké znalosti v oblasti bylin poskytuje poradenství farmářům a organickému zemědělství. Přednášel o Ájurvédě a bylinách v při příležitosti návštěvy prince Charlese v březnu 2006 v Státním institutu výzkumu a vzdělávání (National Institute of Pharmaceutical education and research). Je držitelem indického vyznamenání za podporu a šíření Ájurvédy doma i ve světě.

Copyright © 2024 ADVANA - mezinárodní centrum vzdělávání v přírodní medicíně. Všechna práva vyhrazena.